Open/Close Menu Szkoła dobrych manier

seniorzy12

Rozpoczynamy drugą edycję Warsztatów Montessori – Radość uczenia się przez całe życie, która odbędzie się 28 września w Lublinie i potrwa do 27 listopada.
Na Warsztatach Montessori dowiesz się jak zadbać o wolny czas seniora, jak rozwijać w nim nowe pasje i zachęcać go do aktywności zarówno fizycznej i psychicznej – tak, by jak najdłużej mógł czuć się pewny siebie i samodzielny, a dzięki temu szczęśliwy.

Terminarz spotkań

  1. Moduł: w piątek 28 i sobotę , 29 września 2018
  2. Moduł: w poniedziałek 01 i wtorek , 02 października 2018
  3. Moduł: w piątek 26 i sobotę 27 października 2018
  4. Moduł: w poniedziałek , 29 i wtorek, 30 października 2018
  5. Moduł: w piątek 23 i sobotę, 24 listopada 2018
  6. Moduł: poniedziałek 26 i wtorek 27 listopada 2018

Metoda Marii Montessori znalazła swoje zastosowanie w terapii zajęciowej Seniora.
Jej niesamowite efekty sprawiły, że w ostatnich latach na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Austrii , Chinach i Australii zostały otwarte bądź są w trakcie realizacji placówki senioralne posługujące się właśnie tą metodą.

Autorem i realizatorem projektu Radość uczenia się przez całe życie jest Christine Mitterlechner – geragog, dyplomowany pedagog ze specjalnością Pedagogika Montessori, z którą współpracuje nasza Szkoła.

Nasze zajęcia to przykład skutecznych niefarmakologicznych metod terapeutycznych, które służą podtrzymywaniu umiejętności poznawczych, które tracimy w wyniku upływu czasu.

Metoda ta sięga po rzeczy już sprawdzone jak i innowacyjne. W ten sposób łączy ze sobą wiedzę teoretyczną z praktycznymi doświadczeniami z zakresu pedagogiki, andragogiki, oraz psychologii uczenia się i psychologii pastoralnej, a przede wszystkim poszanowania godności i zrozumienia potrzeb, a także możliwości seniora

Został opracowany specjalny program, ideą ,którego jest stworzenie warunków w których pracuje senior. Umożliwia to holistyczne uczenie się poprzez aktywizację wszystkich zmysłów co znacząco wpływa na poprawę stanu psychicznego oraz fizycznego seniora, dzięki czemu jak najdłuższy czas pozostanie on samodzielny – szczęśliwy. Realizacji temu służą zasady, które stosujemy w tej metodzie:

Pomóż mi robić to samemu, tak długo jak to tylko możliwe!
Pomóż mi znowu robić to samemu!
Pomóż mi to robić w nowy sposób!
Pomóż mi pozostać sobą!

christine

Christine Mitterlechner jest dyplomowanym pedagogiem ze specjalnością Pedagogika Montessori, trenerem w zakresie geragogiki, członkiem i założycielem Stowarzyszenia Montessori w Wiedniu, Prezesem Związku Zawodowego Austriackich Geragogów, pomysłodawcą i realizatorem projektu realizowanego w Austrii:

Radość uczenia się przez całe życie. Została nominowana do Europejskiej Nagrody Pracy z Seniorami na Platformie Naukowej.

zapisz-sie

Więcej informacji na www.warszatymontessori.pl – ZAPRASZAMY!

CategoryAktualności, Oferta

logo-footer