O szkole

Vivre znaczy żyć. Po prostu. Oddychać. Pracować. Spotykać się z ludźmi. Ubierać się. Jeść. Podróżować.

Każdy to potrafi. Ale dlaczego niektórym przychodzi to tak lekko, tak po prostu, bez żadnego, wydawałoby się  – wysiłku?

Bo oni wiedzą.

Savoir to wiedzieć.  Wiedzieć, jak żyć lepiej. Ładniej. Bardziej elegancko. Praktykują savoir vivre, czyli sztukę życia. Sztukę dobrego życia.

W Szkole Dobrych Manier uważamy, że każdy może być artystą własnego życia. Dowiedzieć się jak – dzięki prostym zasadom, którym sami hołdujemy i których uczymy – pozbyć się stresu w rozmaitych sytuacjach. I towarzyskich, i zawodowych. A dzięki temu – bardziej cieszyć się życiem.

Nie chodzi tylko o to, jakie wino podać do kaczki i w jakiej temperaturze serwować aperitif. I nie o to, który widelec do czego służy. I nie o to też, jak przyjąć gości w ogrodzie, o czym rozmawiać z nieznajomym na służbowej imprezie czy ubrać się na obiad z szefem. Ale savoir to wiedzieć. A my jesteśmy po to, żeby Państwu tę wiedzę – często zapomnianą, choć tak bardzo potrzebną – przekazać.

Zapraszamy.

U nas nauczą się Państwo o wiele więcej, niż tylko dobrych manier.

Old opened book with characters flying out of pages

O Nas

1_1500x1000

Człowieka tworzą charakter i maniery, pisał Cyceron. W opanowaniu zasad dobrego wychowania chcemy Państwu pomóc. Dlaczego? Bo przyjemniej i łatwiej żyć w świecie uprzejmych ludzi. Po prostu.

W ofercie szkoły znajdują się zarówno kilkutygodniowe, odbywające się cyklicznie kursy savoir-vivre’u, jak i krótsze zajęcia, dopasowane do indywidualnych potrzeb Słuchaczy. Uczymy uczniów i bankowców, dzieci i seniorów, prezesów firm i pracowników obsługi klienta. Uważamy, że dobrych – albo jeszcze lepszych – manier można zacząć się uczyć w każdym wieku.

W opanowaniu tajników savoir vivre’u pomogą Państwu znawcy protokołu dyplomatycznego. Wybitni teoretycy i praktycy z wieloletnim doświadczeniem. W kadrze szkoły są pracownicy naukowi polskich uniwersytetów, członkowie korpusu dyplomatycznego, autorzy książek, dziennikarze, publicyści i sommelierzy. Więcej o naszych wykładowcach mogą Państwo przeczytać tutaj.